KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13196026
nr 1319 6026
Holger Almqvist
(1907-1978), Sverige
Oljemålning, Holger Almqvist, nakenstudie, Signerad. Olja på duk, 65x41 cm
Holger Almqvist, svensk konstnär född 1907, död 1978.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 13 april 2020
kl 19:24:29
500 kr
1.000 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)